Jdi na obsah Jdi na menu
 


JAG se vrací na čeké obrazovky

29. 11. 2007

                               JAG se vrací na české obrazovky

Filmy, seriály či animované pořady pro děti nabídne televizním divákům druhý program komerční televize Nova. Ten odstartuje 1. prosince hodinu před polednem pod názvem Nova Cinema. Zatím jej však zachytí jen majitelé satelitních antén a kabelových televizí.Obrazek

Smůlu mají i lidé, kteří si pořídili set top box, protože v nabídce digitálních televizí ještě Nova Cinema nebude. "Ano, mohu vám tuto informaci potvrdit," sdělila MF DNES mluvčí televize Veronika Šmítková.

O rozjezdu nové televizní stanice jako první informoval internetový server Satcentrum.com, který už také zveřejnil program Novy Cinema na první dva prosincové dny.

Filmová dvojka Novy začne vysílání čtyřmi díly amerického animovaného seriálu pro děti Liga špalíčků. Následovat bude brazilská telenovela Terra Nostra a vysílat se budou také další seriály, které už Nova hrála, jako Jag či Roseanne nebo americký thriller Insider: Muž, který věděl příliš mnoho s Al Pacinem či Russellem Crowem.

Denně mají být v programu dva celovečerní filmy a pozdě večer erotika.

Parlament nedávno schválil novelu zákona o rozhlasovém a televizním vysílání, která umožní digitální vysílání šesti stanicím, které již dříve získaly licenci od Rady pro rozhlasové a televizní vysílání.

Jde například o hudební kanál Óčko, který vlastní vydavatel deníku MF DNES. Digitální vysílání chystají i zpravodajská stanice Z1, televize Pohoda TV, Febio TV režiséra Fera Feniče, regionální RTA a TV Barrandov.

Takže fanoušci JAGu máte se na co těšit !!!